You are here:  / Znaki poziome na jezdni / Akcesoria samochodowe zmniejszające tarcie .

Akcesoria samochodowe zmniejszające tarcie .

post by related

related post

Wchodząc na allegro mamy ogromny wybór akcesorii samochodowych, większość firm roższerza swój asortyment do granic możliwości aby tylko pojawiać się na nowych rynkach.

Jedna z wyróżniających się firm Vidar oferuje ciekawe akcesoria samochochodowe do
zmniejszenia tarcia w mechanizmach gdzie występuje tarcie metalu o metal.

Pojęciem ceramizacji określa się nadzwyczajne cechy fizyczne i konstrukcyjne, które powstają na powierzchniach metali w trakcie eksploatacji dzięki zastosowaniu ceramizerów. Proces przebiega dzięki przemieszczaniu się aktywnych cząsteczek preparatu wraz z czynnikiem smarnym (olejem), nie powodując żadnych negatywnych zjawisk. Cząsteczki ceramizera pod wpływem lokalnej temperatury wywołanej tarciem uaktywniają się tworząc warstwę ceramiczno metalową. Warstwa ceramiczna jest ponad dziesięciokrotnie twardsza od stali i dzięki temu może przenosić dużo większe obciążenia, a przy tym jest bardzo odporna na zniszczenie. Inną wartą podkreślenia cechą warstwy ceramicznej jest jej bardzo niski współczynnik tarcia.

Akcesoria samochodowe
Przeprowadzone pomiary wykazały nawet kilkusetkrotne zmniejszenie tego parametru po zastosowaniu akcesoriów samochodowych – ceramizerów w stosunku do tarcia między współpracującymi na sucho elementami stalowymi. W tym samym mniej więcej stopniu co
spadek współczynnika tarcia zmniejsza się niszcząca energia wywołana tym właśnie tarciem. Dzięki temu elementy poddane procesowi ceramizacji mogą pracować niemal nie wykazując śladów zużycia. Mniejsze tarcie to również spadek zapotrzebowania na energię potrzebną do działania różnych urządzeń. I tak na przykład silnik będzie spalał mniej paliwa. Wytworzenie warstwy ceramicznej na metalowych powierzchniach maszyn i urządzeń można uzyskać na współpracujących ze sobą elementach podczas ich normalnej eksploatacji. Do tego celu służą akcesoria samochodowe nazywane ogólnie ceramizerami.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: