You are here:  / Porady / Transport mebli

Transport mebli

post by related

related post

Transport mebli – na co zwrócić uwagę?

Meble to specyficzny rodzaj ładunku. Jako bardzo podatne na uszkodzenia, zarysowania itp., muszą być dobrze zabezpieczone i przewiezione z dużą uwagą. Zanim zdecydujemy się więc na skorzystanie z jakiejś firmy transportowej, warto dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę, o co można zadbać samodzielnie itd.

Pierwszym dylematem jest ten pomiędzy rozkręcaniem a nierozkręcaniem transportowanych mebli. Otóż – jeśli nie ma takiej potrzeby – zrezygnujmy z rozkręcania, aby zachować ich stabilność. Co ważne: dobrze wszystko pomierzmy, bo niespodzianki na etapie pakowania np. szafy czy łóżka do furgonetki są zdecydowanie niepożądane. Transport mebli odbywa się drogą lądową – najlepiej zabezpieczyć je więc folią z bąbelkami (co najmniej trzy warstwy!), która uchroni je przed wstrząsami wynikającymi z nierówności na ulicach.

Jeśli chodzi o wybór firmy transportowej, warto zwrócić uwagę na to, czy jest to firma zajmująca się przeprowadzkami, czy jest to raczej zwykła firma kurierska. Na pierwszą z nich należy zdecydować się przy transporcie wielkogabarytowym, natomiast firmy kurierskie nadadzą się do transportu o gabarytach mniejszych. Gdy już dojedziemy na miejsce – ale także wcześniej: gdy będziemy meble ładować – warto wykorzystać do tego specjalne pasy, minimalizujące ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń. Na koniec wreszcie – ile transport mebli nas wyniesie? Tu nie ma uniwersalnej odpowiedzi – wszystko zależy od ich rozmiaru, długości trasy, zaangażowania firmy w załadunek i rozładunek itd.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: