You are here:  / Znaki poziome drogowe / Wycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe

post by related

related post

Wycieraczki samochodowe (10)Aby wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem zwracamy uwagę na sprawność naszego pojazdu. Regularnie sprawdzamy poziom oleju, płynu hamulcowego i chłodniczego, oceniamy stan ogumienia oraz sprawność elektryki. W końcu ewentualny problem może skutkować wypadkiem na drodze.
Tymczasem zdarza nam się zapomnieć o tak prozaicznej rzeczy jak stan naszych wycieraczek. A przecież wycieraczki samochodowe mają niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Jeśli są zużyte mogą nie spełniać swoich zadań, co w trudniejszych warunkach drogowych może skończyć się tragicznie. Niewystarczające zbieranie z szyby kropel  deszczu to tylko jedna z konsekwencji. Inną jest pozostawianie na niej brudu, spowodowanego zakurzeniem pojazdu, jego kontaktem z solą drogową albo zderzeniem z owadami. Każdy taki mankament ogranicza naszą widoczność na drodze, która ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy, jego pasażerów i innych uczestników ruchu.
Warto regularnie kontrolować wycieraczki samochodowe w swoim pojeździe. Nie jest przesadne stwierdzenie, że mogą uratować życie.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: