You are here:  / Porady / Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe

post by related

related post

Foteliki samochodowe (10)Każdego rodzica małego dziecka czeka prędzej czy później wybór odpowiedniego fotelika. Twoja pociecha, według prawa, będzie musiała z niego korzystać dopóki nie osiągnie minimum 150cm wzrostu. Jak wybrać dobre foteliki samochodowe i czym będą się one charakteryzować?

Na pewno wiesz, że wiele będzie zależało tutaj od wagi Twojego dziecka. Fotele będą podzielone na kategorie odpowiadające kilogramom, na przykład mogą być takie przeznaczone dla dzieci poniżej 10 lub 13kg. Kolejnym ważnym elementem jest mocowanie fotela w samochodzie. Nie każdy będzie się nadawał do Twojego auta, co możesz poznać po tym, że pasy bezpieczeństwa są za krótkie albo za bardzo naciągnięte.

Foteliki samochodowe muszą spełniać normy unijne – w przeciwnym razie nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży. Warto jednak pamiętać o tym, że normy te to minimum. Jeśli mamy taką możliwość, przed zakupem warto przeanalizować recenzje oraz testy fotelików, które pomogą nam ocenić to, czy rzeczywiście będą one najbezpieczniejsze.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: