You are here:  / Auta / Motoryzacja / Porady / Przeprowadzki / Samochody / Transport / Znaki drogowe poziome prezentacja

Znaki drogowe poziome prezentacja

post by related

related post

Znaki poziome i ich rola

Znaki poziome to elementy, których głównym zadaniem jest pomoc kierowcom w orientacji podczas jazdy na ulicy. Ich rola w transporcie drogowym jest zatem bardzo istotna. Znaki poziome zlokalizowane są na jezdni. Zwykle są to po prostu symbole, napisy, linie, strzałki, które informują, nakazują, zakazują lub ostrzegają przed czymś prowadzących auta. Aby spełniały swoje funkcje, muszą być oczywiście bardzo czytelne. Z reguły znaki poziome mają kolor biały i żółty. Często to także elementy odblaskowe. Należy dodać, że jeśli na ulicy znajdują się zarówno białe, jak i żółte informacje, które wskazują odmienne typy zachowania, to należy zastosować się do symboli oznaczonych kolorem żółtym.

Oczywiście każdy kierowca lub kandydat na kierowcę na obowiązek znać dokładnie wszystkie znaki poziome oraz ich znaczenie. Kierując autem, należy stosować się do tego typu informacji, zamieszczonych na nawierzchni ulic, pamiętając przy tym, że są one istotne dokładnie w takim samym stopniu, jak ich pionowe odpowiedniki.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: