You are here:  / Przeprowadzki / Motoryzacja przyszłości

Motoryzacja przyszłości

post by related

related post

motoryzacja (15)Jedną z tych branż przemysłu i dziedzin techniki, które najszybciej się rozwijają jest motoryzacja. Samochody od pierwszych, które powstawały jeszcze w XIX stuleciu przeszły bardzo duże przeobrażenie pod wieloma względami. Są one zacznie szybsze, bardziej funkcjonalne i bezpieczniejsze. Jednak rozwój motoryzacji nadal posuwa się do przodu, zaś na targach już pokazywane są technologie przyszłości, które na naszych drogach będą widoczne za kilka lat.

Obecnie motoryzacja idzie w kierunku rozwiązań mających ograniczyć emisje spalin. Stawia się tu nie tylko na nowoczesne paliwa i nowoczesne konstrukcje silników spalinowych, ale powstają również rozwiązania z wykorzystaniem napędu elektrycznego. Może to być sam silnik elektryczny lub też napęd hybrydowy, czyli połączenie silnika spalinowego oraz elektrycznego. Choć powstają już modele o napędzie elektrycznym, to ciągle są one jeszcze rozwijane i wymagają dopracowania. Za jakiś czas powinny jednak stać się bardziej powszechne.

Motoryzacja i jej rozwój może czasem wręcz zadziwiać i fascynować. Z pewnością rozwój ten będzie coraz szybszy i samochody przyszłości, które wejdą do użytku za kilkadziesiąt lat mogą znacznie różnić się od tych dzisiejszych.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: