You are here:  / Znaki poziome z opisem / Gdzie kupować części do samochodów?

Gdzie kupować części do samochodów?

post by related

related post

Miałeś kolizję ? Pewnie jesteś ubezpieczony i będziesz starał się uzyskać odszkodowanie w Twoim Towarzystawie Ubezpieczeniowym. Odszkodowanie za uszkodzony samochód można dostać na podstawie rozliczenia kosztorysowego wykonanego przez Zakład Ubezpieczeń lub po przedłożeniu rachunku za naprawę z wyspecjalizowanego warsztatu.
Na dzień dzisiejszy ponad 70% odszkodowań za rozbite samochody jest wypłacane przed ich naprawieniem. Ubezpieczyciel ustala koszty naprawy za pomocą komputerowych systemów Audatex lub Eurotax i wypłaca właścicielowi samochodu pieniądze. W takim przypadku poszkodowany najczęściej szuka części zamiennych do naprawy pojazdu samemu. Poszukiwania poszkodowanego najczęściej ograniczają się do wyspecjalizowanych zakładów które sprzedają używane części zamienne.
Firmy takie posiadają duży wachlarz części zamiennych do wielu pojazdów. Części te chociaż używane są sprawne technicznie, nieuszkodzone i co najważniejsze tanie. Zdecydowanie lepsze jest zaopatrywanie się w auto części – używane niż w części nieoryginalne które z reguły – chociaż też tanie – nie pasują do aut i naprawa przy ich użyciu to tragedia.
Naprawa powypadkowa samochodu powinna być zrobiona zgodnie z technologią napraw samochodów. Bardzo często jednak naprawa samochodu w Autoryzowanej Stacji Obsługi jest droga a rezultat takiej naprawy często jest inny niż wyobrażenia poszkodowanego. Dlatego przy szukaniu warsztatu do naprawy samochodu warto kierować się opiniami znajomych i wybierać sprawdzone zakłady. Często bazowanie tylko na reklamach zakładów naprawiających samochody może stać się powodem, że po wykonanej przez zakład naprawie samochodu będziemy niezadowoleni i będziemy mieli często uzasadnione pretensje do zakładu. W wielu wypadkach dochodzenie ewentualnej reklamacji jest bardzo trudne, a ewentualne wady naprawy ujawniają sie dopiero po dłuższym czasie (np. złej jakości podkład lub lakier).

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: