You are here:  / Znaki poziome z opisem / Motoryzacja, hobby nie tylko dla mężczyzn

Motoryzacja, hobby nie tylko dla mężczyzn

post by related

related post

motoryzacja (26)O motoryzacji bardzo często zdarza nam się myśleć, jako o typowo męskim hobby. Tymczasem wiele pań jest obecnie mocno zainteresowanych tym tematem. Coraz więcej kobiet można spotkać na polskich drogach i uważa się, że są nawet lepszymi kierowcami, niż mężczyźni.

Czy świat silników, chłodnic, zawieszeń, i tego typu sprzętu może być dla pań pociągający? Oczywiście, że tak. Motoryzacja to zainteresowanie, jak każde inne. Płeć nie determinuje przecież naszego zamiłowania do gotowania, malowania, pisania wierszy. Dlaczego miałaby więc determinować nasz pociąg do pojazdów mechanicznych i wszystkiego, co z tym związane?

Kobiety lubą samochody nie tylko z perspektywy pasażera. Wiele z nich potrafi podać szczegółowe dane techniczne pojazdów, wiele kupuje motoryzacyjną prasę, aby rozwijać swoją pasję i wiedzę na temat samochodów i motocykli. I tylko niektórzy panowie sceptycznie patrzą na to zainteresowane pań motoryzacją. Najczęściej ci, którzy nagminne używają zwrotu „baba za kierownicą” traktując go jako obelgę.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: