You are here:  / Znaki poziome z opisem / Producent maszyn budowlanych

Producent maszyn budowlanych

post by related

related post

Producent maszyn budowlanych (10)Można wyszczególnić ogólnoświatowych oraz lokalnych producentów maszyn budowlanych. Firmy z dziesięcioletnim doświadczeniem i te, które na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno.
Poniżej charakterystyka kilku topowych firm.
Liebherr ? rodzinne firma, założona w 1949 r. w Szwajcarii.
W chwili obecnej jeden z głównych producentów sprzętu budowlanego na świecie. Poza szerokim asortymentem maszyn budowlanych produkuje także urządzenia chłodnicze.
Caterpillar – firma z USA, powstała w 1925 r. W asortymencie firmy znajduje się około 400 produktów, w tym największya na świecie ciężarówka używana w kopalniach odkrywkowych Caterpillar 797B.
J C Bamford Excavators Ltd (JCB) – założone zostało w 1945 w Wielkiej Brytanii. Do jej sukcesów należy konstrukcja i produkcja pierwszej na świecie koparko-ładowarki.
Komatsu Ltd – założone w Japonii, w 1921 r .Firma produkuje największy buldożer na świecie ? Komatsu D575. W ofercie znajdują się m.in. minikoparki, mini-ładowarki, koparki, spycharki gąsienicowe i  ładowarki kołowe.
Najbardziej znany producent maszyn budowlanych w Polsce to Waryński. Obecnie nie zajmuje się już produkcją, ale dystrybucją maszyn różnych marek.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: