You are here:  / Samochody / Transport ponadnormatywny

Transport ponadnormatywny

post by related

related post

transport-ponadnormatywny-4Transport ponadnormatywny jest transportem nietypowym, to inaczej wielkie i ciężkie samochody, przystosowane do przewozu towarów o różnych, nietypowych gabarytach.
Na terenie całego naszego kraju istnieją firmy, które specjalizują się w przewozach towarów nietypowych, właśnie ponadnormatywnych.
Te dziwne ładunki to różnego rodzaju turbiny, silniki, dźwigi, maszyny, samochody i tym podobne. Czasami aby przewieźć z punktu A do punktu B  taki towar potrzebne jest zaangażowanie wielu osób, które są specjalnie wyspecjalizowane i wyszkolone w przewozie takich towarów. Do przewozu potrzebne są specjalne atesty i pozwolenia oraz towary ponad gabarytowe muszą być, zawsze, pilotowane. Cały więc taki przewóz odbywa się przy asyście innych pilotażowych samochodów.
Czasami też przewożenie takich towarów wiąże się ze zmianami na drogach publicznych, ruch nieraz zostaje wstrzymany na moment przewozu. Transport ponadnormatywny to rodzaj transportu bardzo odpowiedzialnego, wszelkie akcje przewożenia towarów są objęte specjalnym ubezpieczeniem jak również ubezpiecza się ładunki.

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: