You are here:  / Przeprowadzki / Jak dzisiaj tworzy się strony internetowe?

Jak dzisiaj tworzy się strony internetowe?

post by related

related post

Jak dzisiaj tworzy się strony internetowe?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak stworzyć stronę www? Czy nie miałeś przypadkiem ochoty zbudować własnego kącika, w którym mógłbyś dzielić się ze światem tym, co masz do powiedzenia? Musisz wiedzieć, że dostępne dziś technologie pozwolą mieć stronę www każdemu, właściwie bez względu na umiejętności techniczne.
Wymagany poziom?

Powiem tak: jeśli umiesz założyć sobie samodzielnie konto e-mail, możesz bez większych przeszkód stworzyć swoją stronę internetową. Przyznasz, że to niewielkie wymagania?

Powiem więcej – twoja strona www może być nawet dość rozbudowana, a jeśli bardziej się przyłożysz, możesz zbudować nawet prosty portal internetowy!

Słowo „prosty” w poprzednim akapicie może być mylące dla osoby początkującej. Powiem więc może inaczej: prosty, czyli taki, jak większość portali lokalnych, które nie mają dużych budżetów. Czy to nie wywołuje w Tobie ekscytacji?

Ok., ale przejdźmy do meritum. Jak zrobić stronę www samodzielnie? Wybierz jedno z dwóch rozwiązań:

skorzystaj z tzw. kreatora stron www lub
wykorzystaj system zarządzania treścią

Kreatory

Kreatory to aplikacje dostępne przez przeglądarkę (coś jak poczta e-mail lub gra on-line). Zakładasz konto w serwisie, który udostępnia taki kreator i już możesz zacząć projektować swoją stronę www. W większości kreatorów wygląda to tak, że układasz elementy przeciągając je po prostu myszką w to miejsce, w którym chcesz je umieścić.
Systemy zarządzania treścią

To bardziej rozbudowane aplikacje, a przynajmniej jeśli chodzi o możliwości, jakie dają twórcy strony www. CMSy (bo tak w skrócie mówi się na systemy zarządzania treścią) instaluje się na własnym serwerze, po uprzednim pobraniu z Internetu – zwykle za darmo. Instalacja może na początku wydawać się trudna, tym bardziej, że trzeba dodatkowo stworzyć tzw. bazę danych, ale nie daj się zwieść trudnym nazwom – wszystko wykonuje się za pomocą odpowiednich paneli do zarządzania serwerem (a ściślej: hostingiem, czyli kontem na serwerze).

Być może niniejszy artykuł wydaje Ci się zbyt ogólny, ale jest na to jeden sposób: zacznij działać. Opisałem Ci jak możesz stworzyć stronę, wiesz, czego dalej szukać (kreatorów i/lub CMSów) – do dzieła więc! Jeśli dobrze się zorganizujesz, Twoja strona www będzie za kilka dni gotowa!

Inne wpisy o transporcie oraz motoryzacji: